Gra w 6 zwycięstw

CZYLI WYRABIANIE NAWYKU WYGRYWANIA.

Bez wyzwania nie ma gry!

Gra jest banalnie prosta – co nie oznacza, że łatwa (ale to GRA, więc nie może być łatwa, bo byłaby NUDNA), pomoże Ci utrzymać dotychczasowe zadania w codziennym życiu.

Oto ona:

Mając swój cel kluczowy, wiesz czego chcesz, zatem codziennie z samego rana (lub nim położysz się spać dnia poprzedniego) wypisujesz wszystkie 6 ZADAŃ, które już znasz i masz je wykonać. Te zadania w sposób ZNACZĄCY przybliżą Cię do Twojego ostatecznego celu. Mówiąc inaczej – jest to dźwignia, czyli 5% które przełoży się na 95% Twoich wyników.

SZUKASZ POCZUCIA WŁASNEJ SKUTECZNOŚCI, A NIE ZAJĘTOŚCI

Wypisz te 6 zadań na pojedynczej kartce – ODRĘCZNIE.

Po wykonaniu zadania, skreślasz je. Twoim celem, celem tej GRY (bo to GRA, pamiętasz?) jest WYGRANIE TEGO DNIA – czyli skreślenie wszystkich 6 wpisów. Kiedy skreślisz je wszystkie, na górze karki wypisujesz wielkie jako ZWYCIĘSTWO. Jednak jeśli nie wykonasz wszystkich zadań, np. zrobisz tylko 4, wpisujesz na kartkę wielkie P – jak PRZEGRANA.

Robisz to CODZIENNIE. Jeśli po 7 dniach masz na koncie łącznie 36 lub więcej zwycięstw, WYGRAŁA/EŚ TYDZIEŃ (czyli możesz mieć maksymalnie 6 przegranych zadań). Jeśli wygrała/eś minimum 3 z 4 tygodni, wygrała/eś MIESIĄC. Jasne? Wszystko to jednak sprowadza się do wygrania TEGO DNIA – codziennie, codziennie, codziennie…

Mówiąc prościej, żyjesz w KONTRAŚCIE: albo dzień WYGRYWASZ albo PRZEGRYWASZ.

Niezależnie od wyniku, następnego dnia czynność powtarzasz. Kolejny DZIEŃ DO WYGRANIA, kolejne 6 zadań do wykonania.

Celem 6 ZWYCIĘSTW DZIENNIE jest wyrobienie NAWYKU WYGRYWANIA czyli wyrobienie POCZUCIA WŁASNEJ SKUTECZNOŚCI. Wyrabiasz sobie nawyk robienia TYLKO tego co naprawdę się liczy i co NAPRAWDĘ daje efekty.

Kiedy któreś zadanie stanie się już dla Ciebie automatyczne (np. zadanie 1) wypada z listy tworząc miejsce dla nowych WYZWAŃ z Poziomu 2.

W dłuższej perspektywie czasu być może niektóre zadania pozostaną na liście, aż wyrobisz sobie nawyk.

Dodatkowo, te małe ale widoczne zwycięstwa nakręcą Cię pozytywnie do dalszego działania, więc obiecuję Ci, że na 6 zadaniach dziennie się nie skończy. Być może dorzucisz jeszcze zadania z biznesu, Twojej kariery, pracy lub innych wyzwań dnia codziennego.

Co by nie było, PRZYKAZANIA są proste i są dwa:

6 ZWYCIĘSTW DZIENNIE

ZRÓB Z TEGO GRĘ

Jeśli czytając to czujesz opór, oznacza to, że wciąż nie uczyniła/eś z tego GRY i nie znalazła/eś radości w DOBROWOLNYM pokonywaniu przeszkód. Żadne afirmacje, żadne seminaria, żadne modły i autohipnozy nie dadzą Ci takiej SIŁY i MOCY jak metoda codziennego przesuwania się w kierunku życia, którego CHCESZ. Nie musisz w nią wierzyć, nie musisz mi ufać, nie musisz niczego analizować. Masz jedynie zrobić 6 zadań dziennie i WYGRAĆ TYLKO TEN DZIEŃ. Tylko DZISIAJ ma znaczenie (zapominasz o wczoraj i nie myślisz o dniu jutrzejszym). Dzień, który masz wygrać jest tylko DZISIAJ, nie musisz tych zadań robić do końca życia, masz je zrobić dzisiaj!

Zazwyczaj zajmuje to nie więcej niż 2 do 4 godzin dziennie. A daje REALNE wyniki.

A teraz bierz się do roboty, przestań się martwić i ZACZNIJ WYGRYWAĆ DZIŚ swój proces!

Bibliografiawięcej

1. Jak wyrobić nawyk wygrywania? Rafał Mazur, zenjaskiniowca.pl